Jesteś tutaj: Muzeum w Chochołowie Już jest! Film animowany dla dzieci „TET&ROSA torfowe przygody” gotowy!

Już jest! Film animowany dla dzieci „TET&ROSA torfowe przygody” gotowy!

Zapraszamy wszystkich „małych” i „dużych” miłośników przyrody do obejrzenia pięciominutowego,  animowanego filmu o powstawaniu torfowisk oraz ich faunie i florze, który dostępny jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=8p6_d3R81zs  Elektroniczna forma filmu pozwala na dostępność na każdym urządzeniu mobilnym.

Film przedstawia historię dwóch głównych bohaterów: Teta – niesfornego cietrzewia, który dopiero co wykluł się z jajka i Rosy – starszej od Teta, doświadczonej rosiczki. Oba gatunki występują na torfowiskach i są prawnie chronione. Film w humorystyczny, przystępny dla dzieci  sposób prowadzi przez kolejne etapy dorastania Teta przepełnione niezwykłymi przygodami, w których towarzyszy mu Rosa. Przygody głównych bohaterów stanowią tło dla głównego wątku, jakim jest ochrona torfowisk-pokazanie procesu ich powstawania i zaniku w przypadku braku właściwej ochrony. Elementem uzupełniającym całość animacji są efekty dźwiękowe, w których wykorzystano naturalne odgłosy cietrzewi.

Film opracowano w polskiej, słowackiej i angielskiej wersji językowej.  Będzie on już wkrótce wyświetlany w Muzeach torfowisk zlokalizowanych w dawnym ośrodku zdrowia w Chochołowie i budynku starej plebani na Zamku Orawskim. Film przygotowywany był od maja 2017 r. do lutego 2018 r. przez firmę Doradztwo Mediowe Sp. z o.o. Koszt jego wykonania to: 36.285,00 zł

Projekt pt. „Torfowiska wysokie-europejski unikat polsko-słowackiego pogranicza” realizowany jest w ramach Programu Interreg V-A Polska- Słowacja 2014-2020”.